Yabancı Dizi Önerileri

2018 dizi önerileri en yeni diziler, yeni filmlerde seçim yapmakta zorlanır hale geldik bile. Bu ağırlığın altından çıkabilmek için seçim yapmanızı kolaylaştıracak 18 dizi tavsiyesiyle huzurlarınızdayız.

1. The Crossing

Ülkelerindeki savaştan kaçıp mülteci olarak sığındıkları kasabada federal ajanlar, kasaba şerifi ve kızını arayan bir anneyle alışılmışın dışında olaylar yaşayan grubun hikayesi anlatılacak. Ancak şöyle minik bir detay var ki kasabaya mülteci olarak sığınan kişiler aslında 250 yıl kadar gelecekten geliyorlardır. ^^ Dizinin ilk bölümü 2 Nisan’da yayınlanacak.

2. Too Old To Die Young

Driver ve geçen senenin büyük sükse yaratan filmleri arasındaki The Neon Demon’dan tanıdığımız Nicolas Winding Refn’in yönetmenliğindeki dizi drama ve suç ağırlıklı ilerleyecek.

Yönetmen Nicolas Winding Refn dizisinin duyurusunu şu şekilde yaptı

3. Castle Rock

Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland ‘ın başrollerinde yer alacağı Castle Rock, Stephan King’in korku hikayelerinden ekrana geçiş yapan işlerden oluyor.

4. Black Lightning

DC evreninin ilk afro-amerikan süper kahramanı olma özelliği taşıyan Black Lightning, kimliğini yıllardır saklayan Jefferson Pierce’in kızını geri kazanmak için süper kahraman kostümünü yeniden giymesini konu edinecek.

5. Deception

Dünyanın en iyi ilüzyonisti olarak adından bahsedilen Cameron Black, en büyük numaralarından birinin açığa çıkması sonucu kariyerini sonlandırma noktasına gelir. FBI’la çalışmaya başlayan Cameron, açıklaması zor olan suçları çözmeye ve suçluları yakalamaya başlarken numarasını kimin açığa çıkardığının da peşini bırakmayacaktır.

6. LA to Vegas

Her cuma bir insan dolusu uçağın Los Angeles’tan eğlencenin ve kumarın göz bebeği olan Las Vegas’a gittiğini düşünün. Bu uçaktaki herkes ama herkesin tek amacı kumar oynayıp köşeyi dönmektir. Bu uçağın yolcuları, pilotu ve hosteslerinin komik hikayesini izlemek isterseniz sizi de uçağın içine alalım.

7. Life Sentence

Ölümcül kanser türlerinden birine yakalanan Stella, bu süreçte etrafındaki insanlardan görmediği kadar ilgi ve şefkat görüp sevgiye boğulur. Aradan geçen sekiz yıl sonunda Stella hastalığı atlatıp iyileşir. Ancak hayatı alıştığı gibi gitmemeye başlar. Artık arkadaşlarının dertleri, sorunları ve hayatın gerçekleriyle karşılaşıyordur. Etrafındaki neşe dolu koruyucu kalkan birdenbire kalkınca yaşamın zor yüzü bir nevi tokat boyutuna taşınır.

8. Star Wars: Underworld

Henüz net tarih verilmese de Star Wars: Underworld yayına girişi 2018’in son aylarına hatta 2019’a kalabilir. Her halükarda beklemeye devam edeceğimiz için heyecanlarda herhangi bir düşüş olmuyor.

9. The Romanoffs

Matthew Weiner’dan en az Mad Man kadar ilgi çekecek The Romanoffs, Çarlık Rusya’sından Bolşevik Rusya’sına kadar tüm Rus topraklarına hükmeden Romanov ailesinin son torunları olduğunu iddia eden bir grup insanın hikayesine odaklanacak. Dizinin kadrosu ise Aaron Eckhart, Christina Hendricks ve geçtiğimiz yılı müthiş yapımlarda yer alarak geçiren Isabelle Huppert gibi izlemeye doyulmaz isimlerden oluşacak.

10. Judge Dredd: Mega City One

Daha önce iki defa sinemaya uyarlanan yapım şansını bir de dizi olarak denemeye karar vermiş anlaşılan.

11. Snowpiercer

2013 yılında Bong Joon-ho yönetmenliğinde fastastik, gerilim yüklü bir film olarak izlediğimiz Snowpiercer, tıpkı Judge Dredd gibi dizi versiyonuna hazırlanılan işlerden. Dizinin yazar ve yönetmenliğini Scott Derrickson yaparken baş rolde A Beautiful Mind (Akıl Oyunları) filminden aşina olduğumuz Jennifer Connelly yer alacak.

12. Counterpart

Yayınlandığı yıllarda adından çokça bahsettiren ve tekrar tekrar izleme potansiyelinin oldukça yüksek olduğu OZ ve 2014 yapımı Whiplash’ten tanıdığımız J. K. Simmons hayranları için yeni bir kapı açıldı diyebiliriz. 2017 paralel evrenvari dizilerin yılı olurken 2018 de açılışı güçlü kozlarından biriyle yapıyor.
Not: Dark sevenler bunu da sevdi!

13. The Alienist

1896 yılının New York’unda seyreden dizi Caleb Carr’ın aynı adlı romanından diziye uyarlandı. İlk bölümünü 22 Ocak’ta yayınlayan dizi fahişelik yapan çocukları öldüren bir seri katilin yakalanması için toplanan Ceza Psikologu Laszlo Kreizler, gazeteci John Moore ve yeni polis müdürü Thedore Roosevelt’in hikayesini anlatıyor. Diziyle ilgili True Detective ve Mindhunter karışımı ibaresini de birçok yerde görmek mümkün. Bu arada diğer bir söylenen: ‘Midenize güveniyorsanız izleyin!’

14. Waco

Mini dizi sevenlerin göz bebeği olabilecek Waco, 1993 yılında yaşanan gerçek bir hikayeye dayanıyor. Teksas’ta bir kasabada faaliyet gösteren Branch Davidians kilisesinin bağımsız bir mezhepken kısa sürede radikal dinci bir tarikata dönüşmesi ve FBI ile aralarında devam eden 51 günlük düello anlatılıyor. Amerika yakın tarihinin en dikkat çeken polisiye olaylarından birini konu edinen dizi yılın merakla sonu beklenen yapımlarından olacak gibi görünüyor.

Written By
1985 dogumluyum yazmayı ve eleştirmeyi seviyorum araştırıp insanlara dogru bilgileri aktarmayı ve insanların siteye girdiğinde ohh anladım şimdi daha iyi demesini seviyorum...

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hit Enter